Poradnia psychiatryczna… z jakimi zanurzeniami się udać?

Poradnia psychiatryczna Gdańsk w powszechnym mniemaniu jest miejscem gdzie leczy się poważne choroby psychiczne typu schizofrenie, natręctwa czy anoreksję. Większość osób nie ma świadomości, że mniej skomplikowane zaburzenia także powinny byc diagnozowane i niwelowane. Zatem z jakimi dolegliwościami warto zgłosić się do lekarza.

Psychiatra, w tym psychiatra dziecięcy zajmuje się dużym wachlarzem zaburzeń i chorób. Można je podzielić na organiczne zaburzenia psychiczne ( np. otępienie, Parkinson), zaburzenia związane ze snem (np.leki nocne, bezsenność), upośledzenie umysłowe (każdy stopień); zaburzenia seksualności; uzależnienia, zaburzenia nastrojów (często spotykane depresje) czy zaburzenia odżywiania. Każdy rodzaj choroby jest niebezpieczny i może spowodować trwałe zmiany, nie wspominając o trudnościach społecznych i rodzinnych.

Nie należy wstydzić się swoich zaburzeń, ale należy z nimi walczyć. Najważniejsze jest ażeby być zdecydowanym na leczenie (może nim być np. psychoterapia) i zawierzyć specjaliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *